Sukces w Świdnicy

• autor: TopTalent, 2012-05-19 12:22

10 maja w Świdnicy odbyły się finały XVII turnieju im. Marka Wielgusa województwa dolnośląskiego. Nasz zespół rywalizował w grupie: z Javorią Jawor  Pogonią Oleśnica oraz  z Orlikiem Kłodzko.

Wyniki meczów grupowych

Śląsk - Javoria Jawor  7:0

Śląsk - Pogoń Oleśnica  3:0 (walkower)

Śląsk - Orlik Kłodzko  9:2

Trzy wygrane dały nam awans do 1/8  z pierwszego miejsca, gdzie naszym rywalem  był Gryf Świdnica. Po dobrym spotkaniu nasi chłopcy pokonali Świdniczan 5:0.

W meczu o półfinał przyszło nam się zmierzyć z MKS Wołów, mecz miał jednostronny przebieg i zakończył się naszą wygraną 7:0.

W meczu półfinałowym naszym rywalem była drużyna Parasola Wrocław, który zakończył się naszą wygraną 7:2 , dzięki czemu awansowaliśmy do finału, gdzie zmierzyć mieliśmy się z odwiecznym rywalem czyli Lechią Dzierżoniów.

W finale po dobrej i skutecznej grze wysoko pokonaliśmy Lechię 8:0. Dzięki zwycięstwu awansowaliśmy do finałów ogólnopolskich, które odbędą się we wrześniu we Wrocławiu.

Zespół wystąpił w składzie: Damian Rosiak, Marcel Bończa-Pióro, Kacper Trybuła, Olivier Wypart, Aleksander Paluszek, Sebastian Blecharz, Jakub Antosik. Michał Nowak, Igor Porański, Tomasz Skrzypek, Sebastian Walicki, Karol Osiecki.