Dublet w turnieju Dolnośląskie Euro 2012

• autor: TopTalent, 2012-03-26 13:46

W poniedziałek 26 marca na płycie głównej Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbył się Turniej Dolnośląskie Euro 2012 o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Był to turniej eliminacyjny powiatu Wrocław w którym wzięły udział dwa nasze zespoły.

Nasi chłopcy zagrali świetnie i zajęli pierwsze i drugie miejsce w turnieju, dodatkowo nasi młodsi koledzy trenera Franczaka zajęli dwa kolejne miejsca czyli Śląsk rządzi :)

Trener Maciek wystawił dwa zespoły pod nazwami WKS Śląsk Wrocław oraz SP 45, pierwsza drużyna grała w grupie A, druga zaś w grupie B. W sumie w turnieju wystartowało 9 drużyn podzielonych na trzy grupy.

WKS Śląsk Wrocław - trener Stasiuk, FC Wrocław Academy 1, WKD Odra Wrocław

Grupa B

WKS Śląsk Wrocław 2  - trener Franczak, SP 45, WKS Śląsk Wrocław - trener Wachtarczyk

Grupa C

WKS Śląsk Wrocław 1 - trener Franczak, Wratislavia Wrocław, FC Wrocław Academy 2

Galeria zdjęć

turniej-dolnoslaskie-euro-2012-3141784.jpg turniej-dolnoslaskie-euro-2012-3141785.jpg turniej-dolnoslaskie-euro-2012-3141786.jpg

W grupie A pierwszym naszym rywalem była pierwsza drużyna FC Academy, mecz toczył się pod całkowitą naszą kontrolą i zakończył się wyraźnym zwycięstwem 6:0.

O ile sześć strzelonych bramek w pierwszym meczu można było uznać za pokaźne osiągnięcie, to wynik z drugiego meczu z WKD Odrą Wrocław był istnym festiwalem goli bowiem nasza drużyna wygrała aż 13:1. Dwa wyraźne zwycięstwa dały naszej ekipie pewny awans do grupy finałowej.

W grupie B nasz drugi zespół nie chciał wypaść gorzej i również odniósł dwa zwycięstwa, najpierw z drugą drużyną WKS Śląsk trenera Franczaka 2:1, a następnie z drużyną WKS Śląsk trenera Wachtarczyka 5:1. Tym samym wywalczyli również awans do grupy finałowej do której dołączył jeszcze zespół WKS Śląsk Wrocław 1 trenera Franczaka.

W grupie finałowej mecze toczyły się podobnie jak w eliminacjach systemem "każdy z każdym" i w pierwszym spotkaniu doszło do bratobójczego pojedynku naszych drużyn. W bezpośredniej konfrontacji lepsza okazała się drużyna występująca pod nazwą Śląska Wrocław wygrywając 4:0.

Mimo przegranej chłopcy reprezentujący SP 45 nie zamierzali się poddać w walce o jak najwyższą lokatę i z marszu przystąpili do meczu z drużyną trenera Franczaka. Nasi kibice wiedzą, że ostatnio nie mieliśmy do nich specjalnie szczęścia, w zeszłym roku przegraliśmy finał w turnieju Tymbarku, a ostatnio w rozgrywkach w Siechnicy. Ale karta się w końcu odwróciła, już w pierwszej połowie w przeciągu zaledwie 5 minut chłopcy zdobyli dwie bramki i tym samym ustawili mecz. Mimo prób z obu stron wynik nie uległ zmianie.

Ostatnim meczem grupy finałowej było spotkanie naszej drużyny występującej pod nazwą WKS z ekipą trenera Franczaka. Mecz toczył się pod wyraźne dyktando naszych chłopców którzy dość szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a następnie kontrolowali mecz dokładając kolejne trafienia. Mecz zakończył się wyraźną wygraną 5:1 dając nam pierwsze miejsce w turnieju, dzięki wygranej naszej drugiej drużyny zajęliśmy również miejsce drugie czyli trener Maciek ustrzelił dubleta, gratulujemy.

W najbliższą niedzielę w na kanale TVP Wrocław o godzinie 17.45 można będzie zobaczyć telewizyjną relację z turnieju,.

Poniedziałkowy turniej był jednym z wielu które odbywają się w naszym województwie, do ewentualnego finału droga jeszcze daleka, ale pierwszy krok został uczyniony. Jako ciekawostkę podajemy, iż finał rozgrywek wojewódzkich rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu czyli arenie Mistrzostw Europy 2012.

Końcowa klasyfikacja turnieju

1. WKS Śląsk Wrocław ( trener Stasiuk )

2. SP 45 ( trener Stasiuk )

3. WKS Śląsk Wrocław 1 ( trener Franczak )