Niemiecka lekcja czyli turniej Priestewitz 2012

• autor: TopTalent, 2012-02-24 09:13

W miniony weekend drużyna w eksperymentalnym składzie złożona z zawodników rocznika 2000 i 2001 wzięła udział w międzynarodowym turnieju Priestewitz 2012 w Saksonii.

W turnieju wzięło udział 13 drużyn z Niemiec, Czech, Słowacji oraz nasz zespół. Po raz pierwszy w tym cyklicznym turnieju wziął udział polski zespół, ale niestety nie możemy naszego występu zaliczyć do udanego, przynajmniej jeśli chodzi o wynik sportowy. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, uczestnicy turnieju to prawie wyłącznie zawodnicy urodzeni w roku 2000, tylko nasz zespół w większości złożony był z zawodników o rok młodszych. Obserwując szczególne drużyny niemieckie nie sposób było odnieść wrażenie, iż przewaga fizyczna jest zdecydowanie po ich stronie.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, naszymi rywalami w pierwszym dniu turnieju były zespoły FC Hansa Rostock, Hannover 96, 1.SC Feucht, SV Traktor Priestewitz, FK Cesky Lev Nestemice oraz Tennis Borussia Berlin czyli 5 zespołów niemieckich oraz jeden czeski.

Wyniki poszczególnych spotkań

WKS Śląsk Wrocław - FC Hansa Rostock                  0:5

WKS Śląsk Wrocław - Hannover 96                             0:4

WKS Śląsk Wrocław - 1.SC Feucht                              0:4

WKS Śląsk Wrocław - SV Traktor Priestewitz             1:2

WKS Śląsk Wrocław - FK Cesky Lev Nestemice       2:2

WKS Śląsk Wrocław - Tennis Borussia Berlin           0:6

Pięć porażek oraz jeden remis to dorobek naszej ekipy w pierwszym dniu turnieju, 23 stracone bramki i tylko 3 strzelone pokazują, iż żelazna konsekwencja jaką prezentowały niemieckie zespoły akurat w tym przypadku przyniosły wymierny efekt. Mało u naszych zachodnich sąsiadów było polotu i improwizacji, dużo zaś schematycznej i konsekwentnej gry, która dla zespołów czeskich, słowackich i naszego była pewnego rodzaju zaskoczeniem. Efekt - pierwszych dziewięć miejsc zajęły zespoły niemieckie, jak widać gospodarze byli mało gościnni dla swoich sąsiadów :)

W drugim dniu nasz zespół odniósł jedno zwycięstwo, ale nie miało ono bezpośredniego wpływu na klasyfikację końcową.

Mimo nieco bolesnego wyniku sportowego turniej był ciekawym doświadczeniem, warto jednocześnie podkreślić bardzo wysoki poziom organizacyjny, co w przypadku niemieckich organizatorów nie powinno być specjalnym zaskoczeniem.

Końcowa klasyfikacja turnieju

1. Hannover 96