WKS Śląsk Wrocław rocznik 2001 - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Zegar

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 5, wczoraj: 34
ogółem: 356 581

statystyki szczegółowe

Trening indywidualny

Trening indywidualny.

Młody piłkarz chcący osiągnąć sukces w sporcie musi ciężko trenować i wierzyć w swoje możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie przychodzi łatwo, a najwyższe umiejętności piłkarskie nie są zdobywane tylko na treningu klubowym z własną drużyną. Mając za cel wspięcie się na szczyt tej i każdej innej dyscypliny sportu powinniśmy dodatkowo dać coś od siebie, by cieszyć się jeszcze większą przyjemnością z gry i postępami we własnym rozwoju.

Dlatego ważną sprawą jest indywidualne podnoszenie na wyższy poziom swoich umiejętności. Nie raz były poruszane w mediach tematy najlepszych piłkarzy, którzy opowiadali o swoich początkach kariery grając na trzepaku przed blokiem ćwicząc ze swoim psem, któremu teraz zawdzięczają swoje umiejętności dryblerskie. Takie historie tylko pokazują, że indywidualne dbanie o swój rozwój jest ważnym elementem w dążeniu do spełnienia własnych marzeń.

Jeżeli chodzi o trening indywidualny, to kojarzy nam się to z piłką i doskonaleniem umiejętności na pobliskim boisku czy przed domem. Jest to pierwszy element, który powinien być podstawą do poprawy swojej techniki piłkarskiej. Będąc sam na sam z piłką oraz boiskiem jesteśmy w stanie poprawić i nauczyć się znacznie więcej niż na normalnym treningu. Nikt nie przeszkadza nam w wykonywaniu ćwiczeń, które planujemy sami wiedząc co jest nam potrzebne, nie jesteśmy często ograniczeni czasem wykonania, dzięki czemu możemy na naukę konkretnego elementu przeznaczyć kilkakrotnie więcej powtórzeń w stosunku do treningu w klubie. Jak ćwiczyć indywidualnie możemy w dzisiejszych czasach z łatwością dowiedzieć się z Internetu na różnych filmikach czy forach internetowych, gdzie znajduje się wiele przykładów treningu poszczególnych elementów piłkarskich. Należy tylko pamiętać o porządnej rozgrzewce przed każdym treningiem by nie nabawić się kontuzji.

Trening indywidualny to także wykonywanie ćwiczeń w domu. Wstając rano można przed poranną toaletą zrobić kilka pompek, ćwiczeń na mięśnie brzucha, grzbietu czy wykonanie paru przysiadów. Regularne wykonywanie niewielkiej ilości takich ćwiczeń codziennie rano i wieczorem na pewno przyczyni się do wzmocnienia mięśni, które staną się też mniej podatne na kontuzje. Poranne ćwiczenia pozytywnie wpłyną również na pobudzenie się po zakończonym śnie i przegonią poranne zamotanie.

Domowy trening indywidualny to także oglądanie meczów w telewizji oraz nowych ćwiczeń i sztuczek piłkarskich w Internecie. Można tutaj też zaliczyć spożywanie o odpowiedniej porze dnia zdrowych posiłków przez co trenujemy naszą silną wolę i samodyscyplinę, no ale czego nie robi się dla własnego rozwoju.

Ważnym elementem w treningu indywidualnym jest też trening mentalny. Każdy młody piłkarz powinien myśleć w wolnej chwili, na przykład przed pójściem spać o swojej postawie na boisku, zasadach działania podczas gry czy reakcjach na meczowe wydarzenia. Wizualizowanie w myślach sytuacji podczas gry i wyobrażanie sobie własnych pozytywnych rozwiązań oraz zachowań dobrze wpływa na naszą pewność przed meczem, a co za tym idzie pogłębia wiarę w nasze możliwości. Analizowanie zakończonego meczu, przypominanie sobie dobrych zagrań daje nam poczucie, że coś potrafimy w tą piłkę grać i daje chęć do dalszej pracy. Wychwytywanie nieudanych zagrań powinniśmy w naszej głowie przestawić na sytuację, w której potrafiliśmy sobie poradzić i wszystko zakończyło się pozytywnie. Da nam to niezbędne doświadczenie i gdy w kolejnym meczu taka sytuacja powtórzy się, pamiętając to co zrobiliśmy źle postaramy się wykonać boiskowe zadanie tak jak wymyśliliśmy to sobie w naszej głowie i unikniemy w ten sposób powtarzania tych samych błędów.

Na koniec pozostaje nam odpoczynek, gdyż należy pamiętać, że skuteczne regenerowanie sił po wysiłku fizycznym jest także treningiem. Należy pamiętać o wypoczynku, który jest niezbędny dla organizmu sportowca by elementy, które ćwiczymy przyniosły efekty w przyszłości. Wykonywanie zbyt wielu ćwiczeń fizycznych przykładowo po treningu mimo, że czujemy się jeszcze na siłach może w końcu doprowadzić do przetrenowania i nasze zdolności do wykonywania ćwiczeń ulegną pogorszeniu. Nie chodzi tutaj o to, że nie można po treningu jeszcze zostać jakiś czas i doskonalić swoich umiejętności. Nie można jednak zbyt długo zostawać i zbyt często stosować takich zachowań, ponieważ nie skończy się to dla nas zbyt dobrze. Wiadomo, że chcemy podnosić swoje umiejętności i dodatkowy trening nam w tym niewątpliwie pomoże, ale wszystko trzeba robić z głową i umiarem. Dlatego zawsze trzeba znaleźć czas zarówno na dodatkowy trening ale i na potrzebny odpoczynek.

 

Źródło mlodypilkarz.blogspot.com

Najnowsza galeria

Turniej Dolnośląskie Euro 2012
Ładowanie...

Reklama

Sport.pl

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.